TÁMOP-5.4.11-12/1-2012-0001
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség logója
Bázisintézmények Országos Hálózatának kialakítása
Nyolc pont logó

"Nyolc Pont - Az autista személyek ellátórendszerének országos szintű, komplex innovációja, szakmai tanácsadó hálózat és koordinációs központ kialakításával" című kiemelt projektben a "Liget Úti Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Fejlesztő Nevelést – Oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény" támogatásban részesült.

Projekt azonosítója

TÁMOP-5.4.11-12/1-2012-0001

Projekt célja

A projekt az autizmussal élő emberek életminőségének javítását hivatott szolgálni és nyolc részcélhoz kapcsolódó komplex szakmai tevékenységekből épül fel.

A projekt során, a szakmai tevékenységek eredményeként kialakul egy országos lefedettségű autizmus szempontú információs- és szolgáltatási követelményrendszer, valamint a követelményrendszer szerint működő bázisintézmény-hálózat.

Ezzel párhuzamosan összehangolt formában képzések valósulnak meg az autizmussal élő emberek és hozzátartozóik számára, valamint a szakterület fejlesztése érdekében tevékenykedő szakemberek részére.

Ezekre az elemekre építve – a program végső produktumaként- létrejön az Országos Autizmus Koordinációs Központ (OAKK).

Megvalósítás
Projekt kezdete: 2014. február 1.
Projekt zárása: 2015. április 30.