Tanulásban akadályozott tagozat

Intézményünk tanulásban akadályozott tagozatára 1-8. évfolyamon fogadunk tanulókat a szakértői bizottságok véleményei alapján. Tantárgyrendszerünk hasonló a többségi általános iskolákhoz, mindössze az óraszámok terén vannak eltérések. A kompetencia alapú oktatás határozza meg szemléletmódunkat és módszertani kultúránkat. Az egyéni adottságokat figyelembe véve alakítjuk tanítványainknál az önálló ismeretszerzés képességét. A tanulás tervezésében, szervezésében és irányításában a tevékenység-központú tanítási gyakorlatot honosítjuk meg. A gyermekeink képességeihez igazodva iskolánkban egy idegen nyelvet (angol) oktatunk, melyet a 7. évfolyamon vezetünk be.

Az alapfokú nevelés oktatás szakaszai
  • alsó tagozat 1-4. osztály
  • felső tagozat 5-8. osztály

Fejlesztő programok alkalmazásával lehetővé tesszük minden tanulónak az egyéni tanulási utak érvényesítését.

Az alsó tagozatban kiemelten a részképességek fejlesztése történik többféle módszerrel, terápiával
  • komplex gyógypedagógiai fejlesztés
  • kompetencia alapú fejlesztés
  • Sindelar terápia